Výměna kotlů

 

Ze zkušenosti můžeme říct, že pouhou výměnou starého kotle doplněný o vhodný typ regulace lze dosáhnout snížení spotřeby plynu o 20 – 30 %, takže návratnost prostředků vložených do výměny zdroje se pohybuje od 3 do 5 let.

 

Je však třeba dávat pozor při výběru vhodného typu kotle a nezapomínat také na zefektivnění ohřevu teplé vody. Náklady na její ohřev jsou totiž také nezanedbatelné. Výhodné je řešit vytápění a ohřev vody komplexně, tzn. pomocí jednoho zařízení či v kombinaci se zásobníkem natápěným pomocí kotle.

 

Ale pozor nejedná se o úspory ale také o bezpečnost. Bohužel v topné sezóně se téměř každý týden dočítáme o zbytečných tragédiích, kdy se lidé otráví kysličníkem uhelnatým. Tento plyn je nebezpečný proto, že není cítit a uživatel nepozná, že je jím ohrožen. Příčinou může být špatně seřízený starý kotel nebo nedostatečný přívod vzduchu ke kotli a také samozřejmě stav komína. Například málokdo ví, jak nebezpečná může být z tohoto hlediska výměna starých oken za neprodyšná plastová či dřevěná eurookna. Každý, kdo takovou výměnu provede by si měl nechat zrevidovat kotel a hlavně situaci výměny vzduchu. Výjimkou jsou tzv. turbo kotle, které mají sání spalovacího vzduchu z vnějšího prostředí.

Nabízíme výměnu kotlů za příznivé ceny, vytvoření nabídky zdarma!